تبلیغات
ای سی تی (ICT) پست و پست بانك روستای گاومیشگلی میاندواب - تشكیل 18هزار پیش‌خوان خدمات الكترونیك
ای سی تی (ICT) پست و پست بانك روستای گاومیشگلی میاندواب
ای سی تی روستایی پیشخوان دولت

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

تشكیل 18هزار پیش‌خوان خدمات الكترونیك

معاون نوسازی معاونت توسعه مدیریت رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
سند جامع دولت الكترونیك نهایی شد؛ تشكیل 18هزار پیش‌خوان خدمات الكترونیك
خبرگزاری فارس: معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور گفت: 18 هزار دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات روستایی به پیش‌خوان خدمات الكترونیكی دولت تبدیل شده‌اند.

احمد بزرگیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، افزود: سند جامع دولت الكترونیك در كارگروه مربوطه معاونت توسعه انسانی رئیس جمهور نهایی شده و به زودی به كارگروه فاوا در ریاست جمهوری ارائه می‌شود و تا پایان سال به تصویب خواهد رسید.
وی گفت: این سند جامع در گارگروه اولیه تصویب شده و روز چهارشنبه این هفته در كمیته تخصصی دولت الكترونیك بررسی و تصمیم نهایی گرفته می‌شود كه برای ارائه به كارگروه فاوا در هیئت دولت آماده می‌شود.
بزرگیان افزود: احتمال تغییر در سند جامع دولت الكترونیك بسیار كم است، زیرا این سند در كارگروه تخصصی با مشورت سایر دستگاه‌ها تهیه شده است. سند جامع در نیمه دوم سال جاری برای اجرایی شدن آماده می‌شود و اصل سند در مهرماه سال جاری رونمایی خواهد شد.
معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در مورد پیش‌خوان‌های خدمات دولت الكترونیك گفت: جلسات منظمی در كمیته فنی و تخصصی برگزار شده و خدمات قابلیت ارائه به بخش غیردولتی از طریق الكترونیكی دارند شناسایی شده است و در حال حاضر 18 هزار دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات روستایی تبدیل به پیش‌خوان دولت الكترونیك شده‌اند كه كارهایی از قبیل مخابرات و اینترنت انجام می‌دهند و در كنار آن خدمات دستگاه‌های دولتی را به صورت الكترونیك ارائه خواهند كرد.
وی افزود: دفاتر جدید توسط كارگروه‌های تخصصی و در استانها ثبت نام شده و داوطلبان برابر آیین‌نامه تعیین صلاحیت شده و دستگاه‌ها در كارگروه استانی و مركز كشور ارتباط خوبی برقرار كرده‌اند و كارهای قابل واگذاری به پیش‌خوان‌های الكترونیك شناسایی شده و به زودی فهرست آن ارائه می‌شود.
بزرگیان خاطرنشان كرد: دفاتر پلیس +10 در شهرها به روش قبلی به كار خود ادامه می‌دهند و دفاتر مخابرات و اینترنت نیز دنبال دریافت خدمات دولتی و ارائه از طریق پیش‌خوانها به مردم هستند.

* ارائه 15 خدمت دولتی در پیشخوان الكترونیك

بزرگیان گفت: در حال حاضر 18 هزار دفتر خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات در روستاها وجود دارند كه 4 مورد خدمات پست، پست بانك، مخابرات و اینترنت ارائه می‌كنند و از این پس برابر آیین‌نامه پیش‌خوان دولت الكترونیك آموزش‌های لازم را دریافت كرده و خدمات بیشتر از آن از دستگاه‌های دولتی به مردم ارائه می‌كنند كه تا 15 خدمت از طریق این پیش‌خوانها ارائه خواهد شد.
معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه انسانی در پاسخ به این پرسش كه آیا دارندگان دفاتر پیش‌خوان الكترونیك درآمد اقتصادی مناسبی خواهند داشت گفت: باتوجه به خدمات ارائه شده این دفاتر طراحی شده است كه از نظر اقتصادی درآمد كافی داشته باشند و قیمت تمام شده خدمات توسط دستگاه‌ها مشخص می‌شود و این دفاتر پیش‌خوان مانند ادارات كوچك محلی در دسترس مردم قرار دارند كه توسط بخش خصوصی یا تعاونی اداره می‌شوند.
وی گفت: برابر آیین نامه فرد دارنده دفتر پیش‌خوان الكترونیك حداقل مدرك كارشناسی یا 10 سال كار كارشناسی در ادارات دولتی باید داشته باشند و توانایی وی محرز شود.

بزرگیان در پاسخ به این پرسش كه آیا دفاتر پراكنده خدمات الكترونیك مانند نمایندگی بیمه، عوارض شهرداری، پلیس +10 و خدمات مشتركان تلفن همراه تجمیع می شوند، گفت: مقصود تجمیع این دفاتر نیست، بلكه ارائه خدمات به صورت تخصصی است. به عنوان مثال دارنده دفتر پلیس +10 خدمات تخصصی انتظامی و امنیتی به مردم ارائه می‌كند، اما دفاتر پیش‌خوان الكترونیك در 4 حیطه مانند خدمات عمومی، خدمات تخصصی انتظامی و امنیتی ، خدمات مخابرات و پست و خدمات مورد نیاز مردم از دستگاه‌های دولتی را ارائه می‌كنند.
وی گفت: متقاضیان دفتر خدمات پیش‌خوان الكترونیك آموزش لازم و دوره‌های تخصصی را خواهند گذراند.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : افتخار یزدانیفر

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • ایا از مطالب این وبلاگ راضی هستید


نویسندگان