تبلیغات
ای سی تی (ICT) پست و پست بانك روستای گاومیشگلی میاندواب - برنامه‌ریزی برای خودكفائی دفاتر ارتباطی روستایی تا پایان سال آینده
ای سی تی (ICT) پست و پست بانك روستای گاومیشگلی میاندواب
ای سی تی روستایی پیشخوان دولت

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

برنامه‌ریزی برای خودكفائی دفاتر ارتباطی روستایی تا پایان سال آینده

شنبه, 16 مرداد 1389 ساعت 09:51


خبرگزاری فارس: وزیر ارتباطات با اشاره به ابلاغ آیین نامه ایجاد دفاتر پیش‌خوان دولت گفت: دفاتر ارتباطی شهری خودكفا هستند و تمامی دفاتر روستایی نیز تا سال 90 دفاتر خودكفا ‌می‌شوند.

رضا تقی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش كه با ابلاغ آیین‌نامه دفاتر پیشخوان دولت و یكپارچه سازی دفاتر، تكلیف آن دسته از دفاتر روستایی كه به علت عدم توان اقتصادی روستا از سوی دولت كمك می شوند، چیست، اظهار داشت: باید به مرور از حمایت‌های مادی به سمت معنوی شدن حمایت‌ها حركت كنیم، همچنین كه در بحث هدفمندسازی یارانه‌ها قرار است تمامی دفاتر ارتباطی و خدماتی به سمت خودكفایی سوق پیدا كنند.
وی ادامه داد: در حال حاضر تمامی دفاتر ارتباطی شهری خودكفا هستند، اما در روستاها به دفاتر روستایی كمك می‌شود كه براساس برنامه‌ای كه در دستور كار داریم باید تا پایان سال 90 دفاتر روستایی نیز خودكفا شوند.
وزیر ارتباطات تصریح كرد: با تحقق و اجرایی شدن دفاتر پیشخوان دولت و واگذاری واقعی خدمات دستگاه‌ها به این دفاتر، قطعا دفاتر توجیه اقتصادی خواهند یافت و دیگر نیازمند كمك نخواهند بود.
به گزارش فارس، با ابلاغ آیین نامه دفاتر پیشخوان دولت، تمامی دفاتر خدماتی و ارتباطی تحت یك شرایط یكسان به دفاتر پیشخوان دولت تبدیل خواهند شد و كلیه دستگاه‌های مشمول ماده 5 خدمات كشوری (‌ دستگاه‌هایی كه از بودجه دولتی استفاده می‌كنند) باید خدمات خود را از طریق این دفاتر به مردم ارائه كنند.
بنابراین گزارش، این آیین نامه شامل تمامی دفاتر اعم از شهری و روستایی می‌شود و در حالی كه دفاتر شهری از ابتدای راه‌اندازی توسط بخش خصوصی اداره ‌شده است، دفاتر روستایی با هدف توسعه خدمات عمومی مخابراتی و ایجاد عدالت در بهره‌مندی از امكانات مساوی با كمك دولت ایجاد شده‌اند و امروز نیز به دلیل عدم توان‌ اقتصادی كافی در برخی روستاها، حمایت می‌شوند.
براساس این گزارش، در زمان دولتی بودن شركت مخابرات ایران، این شركت در راستای توسعه شبكه مخابراتی و عدالت گستری از سوی دولت موظف به ارائه خدماتی در قالب uso بود و دولت اعتبار صرف شده در این پرو‍‍ژه‌ها را برای شركت مخابرات منظور می‌كرد.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : افتخار یزدانیفر

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • ایا از مطالب این وبلاگ راضی هستید


نویسندگان