تبلیغات
ای سی تی (ICT) پست و پست بانك روستای گاومیشگلی میاندواب - دلیل مصرف بالای انرژی در کشور عدم بهره برداری از پتانسیل های ICT است
ای سی تی (ICT) پست و پست بانك روستای گاومیشگلی میاندواب
ای سی تی روستایی پیشخوان دولت

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

دلیل مصرف بالای انرژی در کشور عدم بهره برداری از پتانسیل های ICT است

تاریخ: ۱۳۸۹/۰۵/۱۱
ساعت: ۱۰:۵۶
کد خبر: ۴۸۶۱

عضو هیات مدیره‌ی شرکت مخابرات ایران:
دلیل مصرف بالای انرژی در کشور عدم بهره برداری از پتانسیل های ICT است
220میلیارد تومان نقدینگی از طریق دفاتر ICT روستایی جمع آوری شد

مصرف بالای انرژی در کشور نشان از عدم بهره گیری مناسب از پتانسیل های فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور است.
به گزارش سیتنا مهندس ناصر یوسف‌پور عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران  در همایش ملی دفاتر پیشخوان خدمات دولت اظهار داشت  : اگر زیرساخت ارتباطی در کشور تقویت شود، می‌توانیم به دلیل برگشت و ارزش افزوده بالای صنعت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، امیدوار باشیم که در اسرع وقت سرمایه‌گذاری به جامعه برمی‌گردد و می‌توان با تقویت زیرساخت‌های ارتباطی، زیرساخت‌های دیگر را هم بهره‌مند کنیم.
عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: تا کنون از طریق دفاتر ICTروستایی 220 میلیارد تومان نقدینگی جمع اوری شده است که سهم پست بانک در این میان 35 میلیارد تومان بود.
وی ادامه داد: هیچ صنعتی در دنیا مانند صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات برگشت پذیر نیست.
وی با بیان این که دلیل مصرف بالای انرژی در کشور عدم بهره برداری از پتانسیل های ICT است
گفت: ترافیک موجود در تهران با داشتن سه میلیون وسیله نقلیه شدیدتر از ترافیک در ترکیه با وجود نه میلیون وسیله نقلیه است و تلفاتی که در کشور به‌خاطر سوانح رانندگی داریم با تلفاتی که در کل قاره اروپا حادث می‌شود برابری می‌کند هم‌چنین مصرف انرژی در کشور، بیش از دو برابر سرانه انرژی است که در کشور چین وجود دارد.
وی گفت: قاره اروپا طبق آمار، حدود 330 میلیون اتومبیل دارد و کشور ما حدود 9 میلیون، ولی تلفات ما با آن‌ها برابری می‌کند چون ما از زیرساخت‌های ارتباطی به نحو شایسته استفاده نمی‌کنیم.
وی با بیان اینکه دفاتر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات روستایی و شهری در این مورد نقش ویژه‌ای دارند اما هنوز 10 درصد از رسالت واقعی خود را ایفا نمی‌کنند، گفت: زمانی که دفاتر ایجاد شد، هدف ایجاد دولت الکترونیکی بود؛ برنامه‌ای که شاید انجام آن بتواند خیلی از مشکلات و معضلاتی را که در کشور وجود دارد حل کند یا فاصله بین مناطق شهری و روستایی را کاهش دهد یا شکاف دیجیتالی بین کشور ما و سایر کشورها کاهش دهد. هم‌چنین می‌تواند مساله آموزش الکترونیکی را در اقصی نقاط کشور برطرف کند.
یوسف‌پور در بخشی از سخنان خود با اشاره به اهداف ایجاد دفاتر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات روستایی تاکید کرد: جلوگیری از اختلال در انجام امور مدیریت‌ها، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و جلوگیری از سردرگمی ارباب ‌رجوع در دستگاه‌های مختلف، ‌گرفتن بهتر خدمات به سرعت و موارد دیگر از جمله نتایج و اهداف آن است.
وی با بیان اینکه ما از زیرساخت‌های ارتباطی به خوبی استفاده نمی‌کنیم و هنوز نتوانستیم نقش برجسته ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات را در کشور و مجلس و دولت ترسیم کنیم، گفت: امیدواریم این همایش به مقدار زیادی در این مورد موفق بوده باشد و ما با شناخت نقاط قوت و ضعف دفاتر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات بتوانیم نقشه راه بهتری برای آینده ترسیم کنیم.
عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران ادامه داد: این دفاتر در همه جا پراکنده هستند تا هرگونه سیاست مدنظر دولت و مسوولان را به راحتی در کشور ابلاغ و پیگیری کنند و می‌شود خدمات متنوعی که دستگاه‌ها به صورت فیزیکی ارائه می‌دهند را از سوی این دفاتر ارائه داد.
وی در ادامه گستردگی دفاتر، امکانات ارائه خدمات متنوع، تمرکز در سیاست‌گذاری، وجود امکانات و تجهیزات مناسب، شبکه مالی و مبادلاتی قوی و ارتباط داده‌ای مناسب و مطمئن و حضور نیروی انسانی کارآزموده را از جمله نقاط قوت دفاتر عنوان کرد و گفت: البته در رابطه با این دفاتر به نقاط ضعفی هم باید اشاره کرد که می‌توان به لزوم سازوکار مناسب جهت حضور خدمات دستگاه‌ها در دفاتر، عدم بهره‌برداری مناسب از توان بالقوه دفاتر، نبود منبع مطمئن جهت تامین اعتبار هزینه‌های جاری، عدم به‌کارگیری مناسب خدمات الکترونیکی در کشور و نوپا بودن دفاتر و ضعف بنیه اقتصادی آن‌ها اشاره کرد.
یوسف‌پور با بیان اینکه دولت به استناد قانون برنامه چهارم ملزم شده در طی برنامه پنج ساله چهارم دفاتر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات روستایی را در 10 هزار روستا راه‌اندازی کند، اظهار کرد: حدود 312 میلیارد تومان تا پایان سال 88 دفاتر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات روستایی هزینه داشتند که این هزینه را دولت داده است.
وی در پایان خاطر نشان کرد:  باید برروی این زیرساخت‌ها محتوا قرار داد و مسلما هزینه‌ای که برای دفاتر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات شهری شده، بیش‌تر است و دولت برای دفاتر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات روستایی هر ماهه نزدیک هشت میلیارد تومان یارانه می‌دهد که اگر آن را قطع کند، بسیار برای ما مشکل‌ساز می‌شود. ما باید بتوانیم از امکانات و خدمات این دفاتر به خوبی استفاده کرده و آن را توسعه دهیم.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : افتخار یزدانیفر

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • ایا از مطالب این وبلاگ راضی هستید


نویسندگان