تبلیغات
ای سی تی (ICT) پست و پست بانك روستای گاومیشگلی میاندواب - دفاتر مخابراتی روستایی به بخش خصوصی واگذار می‌شود
ای سی تی (ICT) پست و پست بانك روستای گاومیشگلی میاندواب
ای سی تی روستایی پیشخوان دولت

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

دفاتر مخابراتی روستایی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

یکشنبه, 10 مرداد 1389 ساعت 05:17

یوسف پور رئیس هیات عالی دفاتر مخابراتی روستایی

رئیس هیأت عالی دفاتر مخابراتی روستایی در گفت‌وگو با فارس:
دفاتر مخابراتی روستایی به بخش خصوصی واگذار می‌شود

خبرگزاری فارس: رئیس هیأت عالی دفاتر ICT روستایی با اشاره به اینكه هر دفتر مخابراتی روستایی در ماه حدود 500 هزار تومان برای مخابرات هزینه دارد، گفت: دفاتری كه با گذشت چند سال از شروع به كار، به خودكفایی رسیده‌اند برون سپاری می‌شوند.

ناصر یوسف‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس در خصوص برون سپاری دفاتر ICT روستایی گفت: دفاتر روستایی فعلی در ساختمان‌های متعلق به مخابرات دایر است و برخی از این دفاتر پس از چند سال فعالیت به سطح درآمد قابل قبولی رسیده اند و توان خودكفایی را بدست‌ آورده‌اند.
یوسف‌پور ادامه داد: متقاضیانی با مراجعه به مخابرات خواهان دایری دفتر ICT روستایی با شرایط مشابه دفتر شهری هستند؛ به این معنی كه مانند دفاتر شهری مكان، تجهیزات، خط مبادله 64 كیلو بیت برثانیه و خط مبادله پستی را شخصاً تهیه می‌كنند.
رئیس هیأت عالی دفاتر ICT روستایی افزود: در صورت ارائه این پیشنهاد، اولویت با كارگزاری است كه در حال حاضر مشغول فعالیت است كه در این شرایط به كارگزار اعلام می‌شود چنین پیشنهادی ارائه شده، اگر كارگزار حاضر به عملیاتی كردن این پیشنهاد باشد مجوز به نام وی صادر می‌شود.
وی ادامه داد: به این ترتیب كار از وضعیت فعلی خارج و برون سپاری می‌شود و در نهایت یك كارگزار ICT روستایی مانند كارگزار ICT شهری، خود عهد‌ه‌دار تمام امور دفتر می‌شود.
یوسف‌پور خاطر نشان كرد: برخی از دفاتر روستا‌یی درآمد مناسبی دارند و در صورتی كه پیشنهاد ایجاد یك دفتر جدید از سوی شخص دیگری مطرح شود، مسئولان فعلی حاضرند خود عهده‌دار این كار ‌شوند.
نماینده سهام عدالت در هیأت مدیره شركت مخابرات ایران با تاكید بر اینكه در صورت تمایل كارگزار روستایی فعال به خصوصی‌سازی دفتر، این مجوز در یك روستا به كارگزار دیگری داده نخواهد شد، گفت: كشش و درآمدهای یك روستا محدود است و این احتمال وجود دارد كه با افزایش تعداد دفاتر و در نتیجه تقسیم درآمد حاصله بین چند دفتر، برون‌سپاری برای هیچ یك از دفاتر سود‌ده باشد.
* هزینه ماهانه هر دفتر مخابرات روستایی 500 هزار تومان

وی خاطرنشان كرد: علاوه بر مكان دفاتر ICT روستایی كه متعلق به مخابرات است، در ابتدای راه‌اندازی دفاتر مبلغ 20 میلیون تومان از سوی مخابرات برای تجهیز هر دفتر هزینه شده است.
وی گفت: همچنین در گذشته و براساس قانون پنج ساله چهارم ماهانه مبلغی ( حدود 150 هزار تومان) بابت اداره امور به كارگزاران دفاتر پرداخت می‌شد كه در حال حاضر و با پایان یافتن برنامه چهارم، پرداخت این مبالغ قطع شده است.
وی با بیان اینكه مخابرات ماهانه مبلغ 80 هزار تومان بابت خطوط مبادله دفاتر می‌پردازد، اظهار داشت: پیمانكار مخابرات هفته‌ای 3 مرتبه به منظور دریافت و تحویل انواع مرسولات، بسته‌های پستی به هر یك از دفاتر سر می‌زند كه مخابرات برای این منظور ماهانه 60 هزار تومان بابت خطوط مبادله و 20 هزار تومان برای بیمه این خطوط برای هر دفتر هزینه می‌كند.
یوسف‌پور ادامه داد: همچنین با احتساب هزینه 110هزار تومانی خط اینترنت 64 كیلو بیتی و هزینه‌های جاری به‌علاوه آب، برق، گاز، تلفن دفاتر، به طور متوسط مخابرات برای هر دفتر در ماه 500 هزار تومان هزینه دارد.

* اخذ هزینه تجهیز دفاتر به صورت اقساطی طی 5 سال

یوسف‌پور در پاسخ به این سؤال كه در صورت برون سپاری دفاتر ICT روستایی، آیا دفاتر باید20 میلیون تومانی كه در ابتدای راه اندازی دفاتر از سوی مخابرات برای تجهیز هزینه شده را بازگردانند، گفت: 20 میلیون تومان صرف خرید تجهیزاتی مانند كامپیوتر،‌ پول شمار، گاوصندوق، كیسه ‌پستی شده كه قیمت دفتری این تجهیزات برای مثال سالانه 20 درصد كاهش یافته است؛ با در نظر گرفتن اینكه تجهیزات چند سال پیش خریداری شده، قیمت دفتری آنها محاسبه و ظرف 3 الی 5 سال به صورت اقساط از كارگزار اخذ خواهد شد.

ادامه مطلب


* اولیت برون سپاری ابتدا با مسئولان فعلی

رئیس كمیته راهبردی شبكه‌‌های نسل جدید خاطرنشان كرد: شخصی كه درخواست اداره خصوصی دفاتر را دارد، تعیین می‌كند مایل است چه امكاناتی را شخصا تهیه و از چه امكانات مخابرات استفاده كند؛ برای مثال می‌گوید مكان را تهیه می‌كند و خواهان استفاده از خطوط مبادله مخابرات است.
وی افزود: مخابرات برای برون سپاری دفاتر اقدام به برگزاری مناقصه می‌كند و در مناقصه ممكن است شخصی داوطلب تهیه تمامی امكانات باشد؛ در صورتی كه كارگزار فعلی شرایط پیشنهاد شده را قبول كند، مجوز برای وی صادر می‌شود و در غیر این صورت مخابرات مجوز ایجاد دفتر خصوصی را به دیگر متقاضی اعطا می‌كند.
وی تاكید كرد: طبق آیین نامه برون سپاری دفاتر ICT روستایی، اولویت واگذاری دفاتر با مسئولان فعلی است و درصورت عدم تمایل، از طریق مناقصه مسئولان جدید انتخاب و دفاتر فعلی با دفاتری با كارگزار جدید جایگزین می‌شود.

* دفاتر با درآمد ماهانه یك میلیون تومان در اولویت برون سپاری

وی با اشاره به اینكه مخابرات سهمی از درآمدهای دفاتر ict ندارد، گفت: هر دفتر ict روستایی به طور متوسط ماهانه 500 هزار تومان برای مخابرات هزینه دارد.
یوسف‌پور در خصوص اینكه چه دفاتری در اولویت برون سپاری قرار دارند، گفت: برخی از دفاتر به دلیل شرایط اقتصادی مناسب روستا به خودكفایی رسیده‌اند و در مجموع دفاتری كه ماهانه یك میلیون تومان درآمد داشته باشند توان برون‌سپاری دارند.
وی در تشخیص خودكفایی دفاتر توضیح داد: مخابرات از مقدار كار واگذار شده به هر دفتر به طور دقیق اطلاع دارد و می‌داند هر كارگزار در ماه چه مقدار درآمد از كارهای واگذار شده توسط پست، پست بانك و مخابرات كسب كرده كه به استناد این اطلاعات توان برون سپاری مشخص می‌شود.
وی خاطر نشان كرد: تاكنون حدود 20 درصد از این دفاتر در سطح كشور برون سپاری و به بخش خصوصی تحویل داده شده است.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : افتخار یزدانیفر

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • ایا از مطالب این وبلاگ راضی هستید


نویسندگان